Říjen 2009

Soutěž "motto" o diplomek !

24. října 2009 v 20:26 | ja a motta z internetu |  Souteze
Mám tdy pro vás soutěž o diplomek. V článku, máte 3 motta a máte k nim přiřadit jejich tvůrce. Do komentářů napište svoje odpovědi a pod ně, případně napište, co by ste chtěli na diplomek. Hodnotí se první 4lidé, takže si pospěšte! Kdo bude mít všechny 3dobře, získává diplomek!
HODNĚ ŠTĚSTÍ :-)


  • Chval přítele veřejně, ale kárej ho mezi čtyřma očima.
  • Nejdůležitějším úkolem přítele je, aby ti byl nablízku, když se mýlíš. Když máš pravdu, jsou po tvém boku téměř všichni.
  • Znát někoho dobře, to znamená znát sebe, a to je vrchol dokonalosti.


  • William Shakespeare
  • Mark Twain
  • Leonardo da Vinci

Motto-citátek 1-8

24. října 2009 v 19:58 !!aktuality!!

Vyber nejlepší, nejhezčí MOTTO/citátek , které pro tebe je!

(hlásni v anketce, které motto/citátek je podle tebe nej... a nebo take podle ktereho se ridis!)


1)Opravdové štěstí je vcelku zadarmo, draze platíme jen za jeho napodobeninu.
2)Každou minutu, kdy se zlobíte, ztratíte 60sekund štěstí.
3)Dvě věci vytvářejí štěstí-to, co s ním dokážeme, a to, co dokážeme bez něj.
4)Občas vážně nevím, jestli svět řídí chytří lidé, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně.
5)Kdybychom byli bez chyb, nepůsobilo by nám takovou radost odhalovat chyby druhých
6)Když je člověk šťastný, neměl by chtít být ještě šťastnější.
7)Úspěch není nikdy definitivní, ale neúspěch být může
8)Člověk,který je smířený se svým životem, je ten, který vypadá šťastně a radostně, i když není.

Test přátelství

24. října 2009 v 11:54 | internet |  !! ostatní !!

Jste kámošky už dlouho, ale ty pořád nevíš, co si o ní máš myslet? Někdy se bojíš, že by tě mohla zradit? Vyzkoušej náš test a zjisti pravdu!

1. Oběma se vám líbí týpek, který nakonec začne balit tvoji kámošku. Jak se ona zachová?
a) Pravděpodobně se s ním dá za tvými zády dohromady.
b) Nejdřív si o tom s tebou promluví a teprve pak podnikne další kroky.
c) Nikdy by do něho nešla!

2.Kámoška se chystá na rande s klukem svých snů, když jí zavoláš, že máš hrozný problém a potřebuješ její pomoc. Co udělá?
a)
Zbláznila ses?! Vždyť má rande se svým idolem!
b) Půjde na rande, ale zkrátí to, aby mohla být zbytek večera s tebou a utěšovat tě.
c) Okamžitě rande zruší, i když toho bude do smrti litovat!

3. Pohádaly jste se a teď spolu nemluvíte. Jak se budete usmiřovat?
a)
Až bude něco potřebovat, přijde sama a bude dělat, jako by nic.
b) Většinou se ta z vás, která za hádku může, omluví.
c) Pokaždé přiběhne a omluví se, i když to není její vina.

4. Co ti dává k narozeninám?
a)
Na poslední chvíli splaší něco ve výprodeji.
b) Vždycky je vidět, že ví, co si přeješ, a dá si na dárku pro tebe záležet.
c) Koupí cokoliv, i když je to drahé.

5. Když jsi nemocná, ona:
a)
Maximálně zavolá, co je s tebou, když už se týden neukážeš ve škole.
b) Přijde tě aspoň třikrát navštívit a přinese ti kopie svých zápisků.
c) Je u tebe denně, doučuje tě, vše ti přepisuje a ještě ti každý večer volá.

6. Čeká tě první rande s tvým idolem a ty netušíš, co na sebe. Jak ti tvoje kámoška poradí?
a)
Schválí ti i pytel od brambor, jen aby už od tebe měla klid.
b) Stráví s tebou dvě hodiny u šatníku a ty si nakonec můžeš být jistá, že vypadáš skvěle.
c) Vybrakuje svůj i tvůj šatník a navěsí na tebe cokoliv, samozřejmě ve snaze ti pomoct.

7. Když jí sáhodlouze vyprávíš o svém novém objevu:
a)
Poslouchá na půl ucha a při nejbližší příležitosti zavede řeč na sebe.
b) Vyslechne tě a hodiny si s tebou o něm povídá. Chápe, že jsi nadšená!
c) Sice závistí puká, ale před tebou hraje, jak ti ho strašně přeje.

8. Plánujete společnou dovolenou u moře, ale ty na ni nakonec nemáš peníze. Co vymyslíte?
a)
Kámoška pojede s někým jiným a tobě pak přiveze suvenýr.
b) Na moře se obě vykašlete a strávíte fajn prázdniny v Čechách. Hlavně když jste spolu!
c) Zaplatí dovolenou i za tebe a bude jen tiše doufat, že jí to někdy vrátíš.

Výsledky: Sečti zvlášť a), b) i c). Čeho máš nejvíc?

Nejvíce A:
Možná se s ní znáš už léta, ale to ještě neznamená, že je ta nejlepší. Přátelství je věc vzájemné důvěry a umění si naslouchat. Pokud tě tvá kámoška využívá jen ke svému prospěchu a na oplátku pro tebe není schopná nic udělat, měla by ses vážně zamyslet nad tím, jestli v přátelství pokračovat. Zkus trávit víc času s lidmi, se kterými se cítíš šťastná a sama sebou. Možná pak zjistíš, že tu opravdu nejlepší kámošku už máš dlouho vedle sebe, jen jsi o ní zatím nevěděla!
Nejvíce B:
Občas se sice pohádáte tak, že spolu týden nemluvíte, ale dokážete si vše vysvětlit a omluvit se. Víš, že se na ni můžeš kdykoliv obrátit a ona se ti bude snažit pomoct. Stejně tak ti umí říct pravdu, když vypadáš hrozně nebo když se chováš trapně. Navíc nezkazí zábavu a ty se s ní nikdy nenudíš. Jestli je to takhle, gratulujeme, narazila jsi na super kámošku - možná na život a na smrt:-)! Rozhodně se však neupínej jen na ni, dobrých přátel přece můžeš mít klidně i víc, ne?
Nejvíce C:
Bacha, tahle holka evidentně není úplně duševně v pořádku! Je fajn, když je pro tebe kámoška ochotná udělat cokoliv, ale vše má své meze. Možná se ti ze začátku bude líbit, že za tebou běhá jako pejsek, ale věř, že ti to časem poleze pekelně na nervy! Kamarádky si mají být rovné, není to hra na krále a jeho sluhu. Navíc si taková kámoška na tobě může vypěstovat psychickou závislost a to pak za nic neručíme:-). Takže - doporučujeme porozhlédnout se po nové kamarádce, určitě se ti uleví!

http://witchpicture.free.fr/fonds-d-ecran-witch/page-2/witch_04_1024.jpg

Simpsonovi

14. října 2009 v 19:47 | internet |  Simpsonovi

seriál SIMPSONOVI




Simpsonovi jsou v současnosti nejspíš nejoblíbenějším a nejznámějším televizním animovaným seriálem, který se díky své vtipnosti a originálnosti vysílá ve více než 70 zemích naší Zeměkoule. Od svého začátku posbírali Simpsonovi několik cen Emmy, několik Oskarů a když pomineme všechny ostatní ceny, nominace a výhry, nesmíme zapomenout na to nejhlavnější - nespočetné množství fanoušků a diváků různého věku. Někteří je sledují již několik let, někteří od narození a někteří je teprve poznávají. V mladší generaci není snad nikdo, kdo by je neznal, v té starší je to trošku horší, ale možná díky svým vnukům a vnučkám je znají i nějací naši důchodci.
Vraťme se ale do doby, kdy seriál Simpsonovi začínal. Amerika oblíbenou animovanou rodinku poprvé spatřila 19. dubna 1987, a to v krátkém skeči pojmenovaném "Good Night" (Dobrou noc) během přestávky pořadu Tracey Ullmanové. Tento kraťas započal třísezónovou sérii simpsonovských skečů. Vzhled postav v těchto krátkých příbězích byl značně odlišný od jejich dnešní podoby.
Dvacetiminutový seriál, tak jak ho známe my, se na amerických obrazovkách objevil 17.
prosince 1989 s první epizodou "Vánoce u Simpsonových", po které byly na seriál nevídané ohlasy. Nejvíce Simpsonovi zasáhli v roce 2007 - to díky filmu, který u nás v kinech měl premiéru 26. července, kvůli slavnostně odvysílanému 400. dílu, díky nové 3D hře The Simpsons Game, jenž vyšla na téměř všechny konzole, které v té době byly vyrobeny a nakonec mělo v Simpsonovsky populárním roce 2007 taky podíl nakladatelství Crew. To totiž v ČR začalo vyrábět anglicky přeložené komiksy se Simpsonovými.
Níže můžete vidět obrázek, na němž je "evoluce Simpsonových". První etapa zasahuje do naprostého počátku - do roku 1987, další obrázek rodinky do roku 1989 a ten poslední je současný. Změn si nemusíme však všímat pouze na vzhledu rodinky. Stále větší je i pokrok v samotné animaci seriálu, u které si tvůrci poslední dobou velmi oblíbili možnost využití 3-D rozměrů. Nejčastěji je 3D při příjezdů různých aut nebo příletů letadel, jinak se Simpsonovi stále drží u 2-D. Pokud níže nevidíte rozdíl mezi druhou a třetí etapou, doporučuji podívat se na tento obrázek. V něm je rozdíl vidět lépe.
Výše jsem psal o Simpsonovských skečích, kde samotní Simpsonovi vypadali jinak. Plno těchto skečů poletuje na internetu, tvůrci je daly i jako bonusy k vydaným DVDčkům, ale pár z nich se také objevilo v epizodě 138. slavnostní epizoda. Ta byla samozřejmě odvysílána i zde v Čechách v českém jazyce. Proto Vám přináším tento naprosto první odvysílaný skeč, v kterém se Simpsonovi poprvé ukázali. Pro přehrání klikni sem.
Kdy Simpsonovi skončí? To vůbec není jisté. Tvůrce seriálu Matt Groening říkal, že vše skončí 15. sérií - po ní však hned začala 16. série a plány na konec byly tam-tam. V asoučasnosti víme, že američtí dabéři podepsali smlouvu na dabing několik let dopředu. Tudíž zatím se strachovat o konec nemusíme. Fanoušci se drží písně Simpsonovi nikdy neskončí, kterou tvůrci dali na konec epizody Na pranýři ze 13. série. Spusťte si ji níže a také doufejte (i když to není možné), že Simpsonovi opravdu nikdy neskončí :)


Jak se kreslí?

Ralph Fimortennes / Lord Volde

5. října 2009 v 20:04 !!aktuality!!

Ralph Fiennes / Lord Voldemort

Ralph Fiennes, známý spíš pod jménem Lord Voldemort, se narodil 22 prosince 1962. Jak uz jiste vite, tak propujcil svou postavu, do filmu Harry Potter a .....
Na internetu toho moc o jeho postave nevime, tak jsem nasla alespon neco o Lordu Voldemortovi.

RALPH FIENNES:
imagebam.comHosted by ImageHost.org
Lord Voldemort je fiktivní postava z prostředí knih a filmů o Harrym Potterovi. Vlastním jménem se jmenuje Tom Rojvol Raddle a narodil se jako syn mudly Toma Raddlea a Meropy Gauntové. Jeho matka byla poslední dcerou rodu Gauntů a přímá potomkyně Salazara Zmijozela.

Život
Tom Raddle se narodil 31. prosince 1926. Jeho mudlovský otec opustil jeho matku ještě před Tomovým narozením; Meropa zase ihned po porodu zemřela, proto zůstal chlapec nadlouho sám. Vyrůstal v sirotčinci, kde začal poprvé objevovat své schopnosti (např. způsoboval bolest ostatním dětem) a také ukazoval své násilnické sklony zděděné též po Zmijozelovi.
V jedenácti letech si mladého Toma přišel vyzvednout kouzelník Albus Brumbál, profesor v Bradavicích. Tom Raddle pak nastoupil do kouzelnické školy, kde se projevoval jako velmi talentovaný a stal se dokonce primusem. Už v té době se ale zabýval černou magií; mimo jiné otevřel Tajemnou komnatu, a způsobil smrt studentky, což posléze svedl na Rubeuse Hagrida.
V patnácti letech se vydal hledat svého otce, ošálil svého strýce Morfina a poté zavraždil Toma Raddleho staršího i s prarodiči. Když se Morfin Gaunt probral, věřil že vraždu spáchal sám. Byl za ni i odsouzen a zemřel v Azkabanu.
Když Tom dokončil studium, požádal tehdejšího ředitele Bradavic Armanda Dippeta, jestli by se namohl stát profesorem. To mu bylo z důvodu jeho mládí zamítnuto a Raddle si našel práci v krámku Borgina a Burkese, kteří obchodovali s tajemnými magickými předměty. Brzy spáchal další vraždu jen proto aby získal Zmijozelův medailon. Poté odcestoval pryč z Británie a nikdo o něm dlouho neslyšel. Po návratu si už začal říkat Lord Voldemort; první co učinil bylo, že požádal ředitele Bradavic - v té době už Brumbála - o místo profesora. Brumbál však věděl o Raddlových temných motivech a jeho žádost odmítl.
Voldemort si potom našel několik oddaných následovníků a obdivovatelů, kterým se začalo říkat smrtijedi. S jejich pomocí ovládl celý kouzelnický svět a vzdorovala mu jen malá skupinka povstalců - Fénixův řád, v jehož čele stál Brumbál - jediný kouzelník, kterého se kdy Voldemort obával.
V říjnu 1981 se k Voldemortovi doneslo proroctví, podle kterého se měl narodit kouzelník, schopný jej porazit. Voldemort si proroctví vyložil jako vztahující se k Harry Potterovi, synu Lily a Jamese Potterových, a pokusil se celou rodinu vyvraždit. Po zabití rodičů ale kletba směrovaná na Harryho sehlala a obrátila se proti Voldemortovi, který přežil jen díky tomu, že si předtím ve snaze o nesmrtelnost vytvořil několik viteálů.
Voldemorta kletba připravila o tělo a byl redukován na "méně než přízrak". V roce 1991 se mu podařilo vtělit do profesora Quirella. S ním se neúspěšně pokusil získat kámen mudrců (Harry Potter a Kámen mudrců).
Část Voldemortovy duše z jednoho viteálu - Raddleova deníku - se roku 1992 pokusila osamostatnit, ovládla Ginny Weasleyovou a opět otevřela Tajemnou komnatu (Harry Potter a Tajemná komnata). Stejně jako předchozí pokus o prosazení i tento překazil Harry Potter.
Návrat se Voldemortovi zdařil až o dva roky později, s pomocí Petra Pettigrewa (Harry Potter a Ohnivý pohár). Poté jeho moc opět rostla, v roce 1997 (Harry Potter a princ dvojí krve) zabil Brumbála Severus Snape, čímž se Voldemort stal nejmocnějším kouzelníkem světa. Zabití Brumbála bylo ovšem dohodnuté mezi Brumbálem a Snapem.
V následujícím roce Snape, požívaje Voldemortovy plné důvěry, ve skrytu pomáhal Harry Potterovi, který postupně zajistil zničení všech Voldemortových viteálů. V závěrečném souboji knižní série (Harry Potter a Relikvie smrti) se pak Voldemortova smrtící kletba obrátila proti němu a definitivně jej zabila.

Tom Raddle







Harry Potter a Princ dvoji krve

2. října 2009 v 18:01 | internet |  Daniel Jacob Radcliffe

Harry Potter a princ dvojí krve (film)

Opět se ocitáme ve světě kouzel a magie, ve světe Harryho Pottera. Tento malý kluk se v předchozích dílech musel přenést přes řadu překážek a strastí, které na něho líčili závistiví spolužáci a učitelé. V překonávání těchto překážek mu pomáhali jeho věrní kamarádi Ronald Weasley a Hermiona Grangerová. Nyní se Harry Potter předposledním dílem Harry Potter a princ dvojí krve chýlí neúprosně ke konci. Příběh jak vznikl nápad a postava Harry Potter je zahalena řadou nejasností, ale ať je to jak chce, Harry Potter bude navždy v srdcích lidí, převážně dětí, které byly do Harryho tak zblázněny, že čekaly v mrazu i dešti dlouhé fronty před knihkupectvím, aby byly mezi prvními co si přečtou knížku o Harrym. Pro pár řádků jsou ochotni udělat skoro vše, je to nemoc, která je nevyléčitelná!


Na premiéru Harry Potter a princ dvojí krve (Harry Potter and Half Blood Prince) čekájí desetitisíce fanoušků. Na plátna českých multikin se má Harry Potter a princ dvojí krve dostat 17. července kolem půlnoci. V 6. díle Harryho Pottera prolije svoji krev Brumbál, Voldemort rozdvojí svoji duši a její části zaklel do šesti různých předmětů. Na díl Harry Potter a princ dvojí krve ( film ) se můžou rozhodně těšit ti, co mají rádi Harryho Pottera a Bradavice, napětí a tak dále.. Ve filmu Harry Potter a princ dvojí krve si na své přijdou i milovníci speciálních efektů a kouzel, která jsou perfektně zpracovaná. Vřele doporučuji si přečíst knihu Harry Potter a princ dvojí krve, ve které najdete řadu detailů, které se bohužel do filmu nepodařilo technicky nebo časově dat. Knihu Harry Potter a princ dvojí krve najdete na internetu nebo v kamenném knihkupectí za pár korun. Samotný film, jak už bylo zmíněno v úvodu vyjde v českých kinech 17. července a na DVD bude v prodeji kolem Vánoc. Takže můžeme předběžně hádat co asi bude nejžádanějším tudíž i nejprodávanějším dárkem Vánoc 2009. Harry Potter a princ dvojí krve - to je správná volba pro TEBE !
Harry Potter a princ dvojí krve - FILM


Všechny díly Harry Potter jsou plné magie, kouzel, nadpřirozených bytostí. Na internetu seženete 1000 her o Harrym Pottrovi, TAPETY NA PLOCHU HARRY POTTER. V hračkářství nebo na internetu seženete postavičky všech hrdinů z Harryho Pottera, imitace kostýmů, masek a je k dostání i onen slavný Potterův blesk na čele.